tick-and-flea-prevention-6DDWGGZ-min

Блошиний дерматит у собак

Блошиний алергічний дерматит (БАД) – основна причина алергічних реакцій у собак. При алергічній реакції імунна система організму надмірно реагує або стає надчутливою до речовини (званої антигеном), яка зазвичай нешкідлива.

Блохи – найперша причина сверблячки у собак. Але справа в тому, що блохи не живуть на тілі тварини, а застрибують на собаку тільки з метою «поласувати». Ось чому власники собак часто не бачать живих бліх на своєму собаці, якщо тільки в їхньому безпосередньому оточенні немає серйозного зараження бліхами. Коли блохи харчуються, вони впорскують у шкіру невелику кількість слини. Саме антигени слини блохи викликають сильне свербіння у чутливих собак.

Реакція гіперчутливості на бліх може розвинутись у будь-якому віці, але більшість випадків БАД проявляється у собак віком від двох до п’яти років. Важливо відзначити, що собаки з реакцією гіперчутливості на повітряні алергени (пилок, пилові кліщі, суперечки грибка) як правило, набагато чутливіші до укусів бліх, ніж собаки, які не страждають на інші види алергії.

“Собака свербить, випадає шерсть, шкіра запалена, розчісує до крові”, – з жахом описують стан свого вихованця на прийомі у ветеринарного дерматолога. Такий опис може свідчити про блошину інвазію та дерматит. Свербить у собаки найчастіше область спини та кореня хвоста. Залисина у собаки також може спостерігатися через гребінець.

wet-dog-with-foam-on-head-in-shower-pet-care-conce-K7J9L9W-min

В особливо рідкісних випадках у собаки з блошиним алергічним дерматитом на крупі виявляють горбики, безволосі тверді ущільнення, які власники називають “болячками на спині у собаки”, а ветеринари – вузлики фіброзуди.

Що включає лікування?

Лікування блошиного дерматиту у собак насамперед полягає в тому, щоб не допустити укусу блохи. Цього можна досягти лише своєчасними, щомісячними довічними обробками тварини інсектоакарицидними препаратами у вигляді таблеток, крапель на холку або спреїв.

Блохи активніші в теплу пору року, але не проти «попити кришку» вашого улюбленця і в холодні місяці.

Для собаки з БАД профілактика блошиної інвазії – найкращий спосіб лікування.

Але чим купувати алергічну реакцію і усунути свербіння якнайшвидше? У таких випадках ветеринарний лікар може призначить гормональні препарати, які швидко знімуть запалення та свербіння. Адже розчісування до ран може спровокувати попадання патогенної мікрофлори і тоді доведеться до терапії підключити антибіотики. Однак починати самолікування в жодному разі не можна! Гормональні препарати мають низку побічних ефектів, їх застосовують для короткострокового полегшення, доки проводитиметься боротьба з бліхами.

Також пацієнтам, які схильні до блошиного алергічного дерматиту, можуть бути показані добавки омега-жирних кислот.

Наш ветеринар обговорить з вами плюси та мінуси різних методів лікування БАД під час огляду та порекомендує найбільш безпечний та ефективний план лікування, що відповідає індивідуальним потребам вашого вихованця. Профілактика необхідна, вона відносно проста та недорога. Ми підкажемо найкращий засіб захисту від бліх для вашого вихованця та його потреб.

Блошиний дерматит у собак

Блошиний алергічний дерматит (БАД) – основна причина алергічних реакцій у собак. При алергічній реакції імунна система організму надмірно реагує або стає надчутливою до речовини (званої антигеном), яка зазвичай нешкідлива.

Читати далі »

Харчова алергія у собак

Харчова алергія у собак – не найпоширеніше захворювання. Алергія на корм у собак виникає, коли імунна система надмірно реагує на один або кілька інгредієнтів у її раціоні. Даний тип алергії найчастіше проявляється шкірними проблемами – свербінням, запаленням шкіри у міжпальцевих просторах, у пахвинній ділянці, запаленням вух. Дуже рідко симптомами харчової алергії може бути блювання, діарея, метеоризм.

Читати далі »

Кон’юнктивіт у кота

Досить часто власники скаржаться на поганий, болісний стан очей у своїх кішок. Описують прозорі, рідкі, злегка мутні, або зовсім густі світло-жовтого кольору виділення, протягом деякого часу до звернення до ветеринара лікаря. Так само описують набряклість, почервоніння слизової та сильне свербіння.

Читати далі »