unrecognizable-veterinary-doctor-writing-out-presc-KE4PPFB-min

Кон'юнктивіт у кота

Досить часто власники скаржаться на поганий, болісний стан очей у своїх кішок. Описують прозорі, рідкі, злегка мутні, або зовсім густі світло-жовтого кольору виділення, протягом деякого часу до звернення до ветеринара лікаря. Так само описують набряклість, почервоніння слизової та сильне свербіння.

Все це є симптомами Кон’юнктивіту – запалення слизової оболонки ока. Причин виникнення даного захворювання у кішок досить багато. Найчастіше це різні інфекції (бактеріальні, вірусні, грибкові) і їм найбільш схильні зовсім маленькі кошенята та молоді кішки та коти. Є три найбільш часто виділяються очні інфекції кішок – це хламідіоз, мікоплазмоз і герпес-вірус. Можливо, хтось із вас зустрічав кошенят із рясними гнійними виділеннями, злиплими віками та помутніннями очей. Це і є симптоми інфекційного кон’юнктивіту.

Наступними причинами цього неприємного захворювання можуть бути фізичні на слизову оболонку ока: сторонні тіла, пил, пісок, травми, заподіяні іншими тваринами або шляхом контакту з навколишніми предметами (гілки дерев, колючки рослин і т.д.).

Пари хімічних речовин (фарба, побутова хімія) можуть викликати місцеві алергічні реакції у котів і цим призводити до запалення кон’юктиви очей.

Також, у кішок із системними захворюваннями внутрішніх органів можуть спостерігатися хронічні кон’юнктивіти.

Ще однією причиною появи рясних виділень та запалення слизових оболонок очей у вашого вихованця можуть бути анатомічні аномалії будови органу, наприклад, недорозвинення носослезного каналу.

Що ж робити, якщо ви спостерігаєте вище описані симптоми у свого вихованця!? Звичайно, якнайшвидше необхідно звернутися за консультацією до ветеринарного лікаря. Потрібне проведення ретельного огляду очей та забір необхідних аналізів для встановлення істинної причини хвороби та початку ефективного лікування. Для полегшення стану тварини до прийому лікаря допускається промивання очей фізіологічним розчином (хлорид натрію) або спеціальними гігієнічними розчинами

Щоб уникнути виникнення даного захворювання у вашої домашньої тварини можна застосовувати комплекс профілактичних заходів. Проводити регулярний огляд і гігієну очей, мінімізувати контакт з дикими тваринами, що гуляють, проводити прибирання приміщень без агресивних сильно пахнуть засобів, а також щорічно прищеплювати від хламідіозу і герпес-вірусу.

Ветеринар Ольга Коняшкіна

Блошиний дерматит у собак

Блошиний алергічний дерматит (БАД) – основна причина алергічних реакцій у собак. При алергічній реакції імунна система організму надмірно реагує або стає надчутливою до речовини (званої антигеном), яка зазвичай нешкідлива.

Читати далі »

Харчова алергія у собак

Харчова алергія у собак – не найпоширеніше захворювання. Алергія на корм у собак виникає, коли імунна система надмірно реагує на один або кілька інгредієнтів у її раціоні. Даний тип алергії найчастіше проявляється шкірними проблемами – свербінням, запаленням шкіри у міжпальцевих просторах, у пахвинній ділянці, запаленням вух. Дуже рідко симптомами харчової алергії може бути блювання, діарея, метеоризм.

Читати далі »

Кон’юнктивіт у кота

Досить часто власники скаржаться на поганий, болісний стан очей у своїх кішок. Описують прозорі, рідкі, злегка мутні, або зовсім густі світло-жовтого кольору виділення, протягом деякого часу до звернення до ветеринара лікаря. Так само описують набряклість, почервоніння слизової та сильне свербіння.

Читати далі »